Создать аккаунт
Главные новости » Эксклюзив » День святого Георгия Победоносца: мощные молитвы, которые обязательны к чтению 6 мая
Эксклюзив

День святого Георгия Победоносца: мощные молитвы, которые обязательны к чтению 6 мая

0
День святого Георгия Победоносца: мощные молитвы, которые обязательны к чтению 6 мая

Уже завтра, в субботу 6 мая 2023 года, православные России отметят праздничное событие в честь Георгия Победоносца. В эту праздничную дату представители духовенства призывают верян молится святому и просить его о помощи и защите. Об этом пишет информационный портал 1RR.

Кому и в чем помогает святой Георгий


Георгий Победоносец помогает всем христианам, обратившимся к нему в молитвах. Также святой Георгий является покровителем православных мужчин с именами Георгий, Егор, Юрий. У этих людей обязательно должна быть икона небесного покровителя.



Верующие в молитве обращаются к святому, прося о следующих благах:


  • О защите от врагов и от людской злобы

  • Об избавлении от разных напастей

  • Об утешении в бедах и о поддержке в тяжелых жизненных ситуациях

  • Об обретении мира, в том числе мира в душе

  • О плодородии земли и сохранении урожая

  • О здоровье и плодовитости скота

  • О защите от природных стихий

  • Об излечении от тяжелых недугов

  • О помощи в поиске правильного пути в жизни

  • Об укреплении в вере.


Мощные молитвы святому Георгию Победоносцу в праздник 6 мая 2023 года


Молитва 1‑я


Святый, славный и всехвальный великомучениче Георгие! Собраннии в храме твоем и пред иконою твоею святою покланяющиися людие, молим тя, известный желания нашего ходатаю, моли с нами и о нас умоляемаго от Своего благоутробия Бога, да милостивно услышит нас, просящих Его благостыню, и не оставит вся наша ко спасению и житию нуждная прошения, и дарует стране́ нашей победу на сопротивныя; и паки, припадающе, молим тя, святый победоносче: укрепи данною тебе благодатию во бранех православное воинство, разруши силы востающих врагов, да постыдятся и посрамятся, и дерзость их да сокрушится, и да уведят, яко мы имеем Божественную помощь, и всем, в скорби и обстоянии сущим, многомощное яви свое заступлние. Умоли Господа Бога, всея твари Создателя, избавити нас от вечнаго мучения, да прославляем Отца, и Сына, и Святаго Духа и твое исповедуем предстательство ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва 2‑я


О, всехвальный, святый великомучениче и чудотворче Георгие! Призри на ны скорою твоею помощию и умоли Человеколюбца Бога, да не осудит нас, грешных, по беззакониям нашим, но да сотворит с нами по велицей Своей милости. Не презри моления нашего, но испроси нам у Христа Бога нашего тихое и богоугодное житие, здравие же душевное и телесное, земли плодородие и во всем изобилие, и да не во зло обратим даруемая нам тобою от Всещедраго Бога, но во славу святаго Имени Его и в прославление крепкаго твоего заступления, да подаст Он стране нашей и всему боголюбивому воинству на супостаты одоление и да укрепит непременяемым миром и благословением. Изряднее же да оградит нас святых Ангел Своих ополчением, во еже избавитися нам по исходе нашем из жития сего от козней лукаваго и тяжких воздушных мытарств его и неосужденным предстати Престолу Господа славы. Услыши нас, страстотерпче Христов Георгие, и моли за ны непрестанно Триипостаснаго Владыку всех Бога, да благодатию Его и человеколюбием, твоею же помощию и заступлением обрящем милость со Ангелы и Архангелы и всеми святыми одесную Правосуднаго Судии стати и Того выну славити со Отцем и Святым Духом ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Личное прошение


О, святый славный великомучениче Христов Георгие! Молю тя, раб твой (имя): моли с нами Бога, да милостивно услышит нас, просящих Его (содержание прошения) и многомощное яви твое заступле́ние. Да всегда прославляем Отца и Сына и Святаго Духа, и твое исповедуем предстательство, ны́не и присно и во веки веков. Аминь.
0 комментариев
Обсудим?
Смотрите также:
Продолжая просматривать сайт fact-news.ru вы принимаете политику конфидициальности.
ОК